
Get Latest Price
| Steel Grade | SS 201 |
| Finish | Hairline |
| Bracket Design | Closed Ring |
| Rod Diameter | 28 mm |
| Bracket Length | 125 mm |
| Load Capacity | 20 kg |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Color | Steel |
| Pack Size | Pair |
| Suitable Rod Shape | Round Rod |
Get Latest Price
| Steel Grade | SS 202 |
| Finish | Chrome |
| Bracket Design | Corner Bracket |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Bracket Length | 175 mm |
| Load Capacity | 10 kg |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Color | Steel |
| Pack Size | Pair |
| Suitable Rod Shape | Round Rod |
Get Latest Price
| Load Capacity | 100 kg |
| Leg Height | 200 mm (8 in) |
| Grade | SS 202 |
| Shape | Conical |
| Mounting Type | Stud Type |
| Finish | Satin Finish |
| Application | Cabinet, TV Unit |
| Base Type | With Plastic Base |
| Adjustable | No |
| Country Of Origin | Made In India |
Get Latest Price
| Load Capacity | 150 kg |
| Leg Height | 100 mm (4 in) |
| Grade | SS 202 |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Plate Mounted |
| Finish | Glossy |
| Application | Sofa, Bed, Cabinet |
| Base Type | With Plastic Base |
| Adjustable | No |
| Country Of Origin | Made In India |
Get Latest Price
| Load Capacity | 200 kg |
| Leg Height | 100 mm (4 in) |
| Grade | SS 202 |
| Finish | Matt |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Plate Mounted |
| Application | Sofa, Cabinet, TV Unit |
| Base Type | With Plastic Base |
| Adjustable | No |
| Country Of Origin | Made In India |
Get Latest Price
| Latch Type | Baby Latch |
| Connector Type | Glass To Glass |
| Size | 2 inch |
| Joint Angle | 90 Degree |
| Material | Zinc Alloy |
| Grade | SS202 |
| Suitable For | Cabinet, Window |
| Finish | Glossy |
| Mounting | Surface Mount |
| Glass Thickness | 10 mm |
| Usage | Partition |
Get Latest Price
| Stand Type | Wall Mount |
| Material | Metal |
| Max Height | Up to 50 cm |
| Mount Type | Screw Mount |
| Mic Compatibility | Handheld Mic, Dynamic Mic, Acoustic, Electric, Bass & Classical Guitars |
| Color | Black |
| Foldable | No |
| Base Type | Square Base |
| Pack Size | 1 Piece |
Get Latest Price
| Usage | Bag |
| Material | Mild Steel |
| No Of Hooks | 6 Hooks |
| Mount Type | Clamp Mount |
| Load Capacity | Up to 5 kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | White |
| Design | Over Door |
| Room Type | Bedroom, Bathroom |
Haresh (Owner)
New Rameshwar Enterprise
Parsana Society-8,behind 50 Feet Road, Opp Mayur Pan,gokulnagar-5, Opposite Mayur Pan, Kothariya Road
Rajkot - 360003, Gujarat, India