Leading Manufacturer of stainless steel sofa leg, ss 202, l-42, stainless steel sofa leg , ss 202, l-41, stainless steel sofa leg, ss 202, l-09, stainless steel sofa leg, ss 202, l-05, stainless steel sofa leg, ss 202, l-55 corner and stainless steel sofa leg, ss 202, l-24 from Rajkot.

Get Latest Price
| Load Capacity | 100 kg |
| Leg Height | 200 mm (8 in) |
| Grade | SS 202 |
| Shape | Conical |
| Mounting Type | Stud Type |
| Finish | Satin Finish |
| Application | Cabinet, TV Unit |
| Base Type | With Plastic Base |
| Adjustable | No |
| Country Of Origin | Made In India |
Get Latest Price
| Load Capacity | 150 kg |
| Leg Height | 100 mm (4 in) |
| Grade | SS 202 |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Plate Mounted |
| Finish | Glossy |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Sofa, Sofa, Bed, Cabinet |
| Base Type | With Plastic Base |
| Adjustable | No |
| Country Of Origin | Made In India |
Get Latest Price
| Height | 100 mm |
| Finish | Glossy Finish |
| Leg Shape | Round |
| Mounting Type | Plate Mounted |
| Usage | Home Sofa, Office Sofa |
| Material | Stainless Steel |
Get Latest Price
| Load Capacity | 200 kg |
| Leg Height | 100 mm (4 in) |
| Grade | SS 202 |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Plate Mounted |
| Finish | Matt |
| Application | Sofa, Cabinet, TV Unit |
| Base Type | With Plastic Base |
| Adjustable | No |
| Country Of Origin | Made In India |
Get Latest Price
| Load Capacity | 200 kg |
| Leg Height | 100 mm (4 in) |
| Grade | SS 202 |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Plate Mounted |
| Finish | Matt |
| Application | Sofa, Cabinet, TV Unit |
| Base Type | With Plastic Base |
| Adjustable | No |
| Country Of Origin | Made In India |
Get Latest Price
| Load Capacity | 150 kg |
| Leg Height | 175 mm (7 in) |
| Grade | SS 202 |
| Shape | Designer |
| Mounting Type | Plate Mounted |
| Finish | Brush Finish |
| Application | Sofa, Cabinet |
| Base Type | With Plastic Base |
| Adjustable | No |
| Country Of Origin | Made In India |
Get Latest Price
| Height | 100 mm |
| Finish | Glossy Finish |
| Leg Shape | Round |
| Mounting Type | Plate Mounted |
| Usage | Home Sofa, Office Sofa |
| Material | Stainless Steel |
Haresh (Owner)
New Rameshwar Enterprise
Parsana Society-8,behind 50 Feet Road, Opp Mayur Pan,gokulnagar-5, Opposite Mayur Pan, Kothariya Road
Rajkot - 360003, Gujarat, India