Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer crab hanger, zinc wall hanger basuri, zinc wall hanger 2528, zinc wall hanger finger hanger, zinc wall hanger 2020 and zinc wall hanger 2019.
Get Latest Price
| Installation Type | Screw in |
| Color | White |
| Hook Type | Cloth Hook |
| Number Of Hooks | 6 |
| Packaging Per Box | 2 |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Get Latest Price
| Usage | Bag |
| Material | Mild Steel |
| No Of Hooks | 6 Hooks |
| Mount Type | Clamp Mount |
| Load Capacity | Up to 5 kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | White |
| Design | Over Door |
| Room Type | Bedroom, Bathroom |
Get Latest Price
| Usage | Bag |
| Material | Mild Steel |
| No Of Hooks | 6 Hooks |
| Mount Type | Clamp Mount |
| Load Capacity | Up to 5 kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | White |
| Design | Over Door |
| Room Type | Bedroom, Bathroom |
Get Latest Price
| Usage | Bag |
| Material | Mild Steel |
| No Of Hooks | 6 Hooks |
| Mount Type | Clamp Mount |
| Load Capacity | Up to 5 kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | White |
| Design | Over Door |
| Room Type | Bedroom, Bathroom |
Get Latest Price
| Usage | Tool |
| Material | Mild Steel |
| No Of Hooks | 8 Hooks |
| Mount Type | Screw Mount |
| Load Capacity | Up to 20 kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Black |
| Design | Rail Type |
| Room Type | Industrial, Store Room |
Get Latest Price
| Usage | Tool |
| Material | Mild Steel |
| No Of Hooks | 8 Hooks |
| Mount Type | Screw Mount |
| Load Capacity | Up to 20 kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Black |
| Design | Rail Type |
| Room Type | Industrial, Store Room |
Get Latest Price
| Stand Type | Wall Mount |
| Material | Metal |
| Max Height | Up to 50 cm |
| Mount Type | Screw Mount |
| Mic Compatibility | Handheld Mic, Dynamic Mic, Acoustic, Electric, Bass & Classical Guitars |
| Color | Black |
| Foldable | No |
| Base Type | Square Base |
| Pack Size | 1 Piece |
Get Latest Price
| Usage | Tool |
| Material | Mild Steel |
| No Of Hooks | 8 Hooks |
| Mount Type | Screw Mount |
| Load Capacity | Up to 20 kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Black |
| Design | Rail Type |
| Room Type | Industrial, Store Room |
Get Latest Price
| Stand Type | Wall Mount |
| Material | Metal |
| Max Height | Up to 50 cm |
| Mount Type | Screw Mount |
| Mic Compatibility | Handheld Mic, Dynamic Mic, Acoustic, Electric, Bass & Classical Guitars |
| Color | Black |
| Foldable | No |
| Base Type | Square Base |
| Pack Size | 1 Piece |
Get Latest Price
| Usage | Bag |
| Material | Mild Steel |
| No Of Hooks | 6 Hooks |
| Mount Type | Clamp Mount |
| Load Capacity | Up to 5 kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | White |
| Design | Over Door |
| Room Type | Bedroom, Bathroom |
Get Latest Price
| Usage | Bag |
| Material | Mild Steel |
| No Of Hooks | 6 Hooks |
| Mount Type | Clamp Mount |
| Load Capacity | Up to 5 kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | White |
| Design | Over Door |
| Room Type | Bedroom, Bathroom |
Haresh (Owner)
New Rameshwar Enterprise
Parsana Society-8,behind 50 Feet Road, Opp Mayur Pan,gokulnagar-5, Opposite Mayur Pan, Kothariya Road
Rajkot - 360003, Gujarat, India